Luella Honeybush

Luella Honeybush

piatok 21. októbra 2011

The most important thing about dreams is having one

Bezcielne prechádzky a bezstarostný život. To by sa mi páčilo neustále. Stále si potom všímam a uvedomujem charakter mesta, v ktorom som. Otvorene sa mu otvorím a beriem ho z každej stránky. Všímam si cintorín. Predstavujem si životy a životy, ktoré v ňom našli svoje miesto a tiež to ako na mňa pôsobí. Vačšinou tam poletujú vtáky a je tam ticho. Celkom rada privítam práve takúto atmosféru. Občas sa mi z hrobov krúti hlava. 
Potom vyhľadávam potraviny. Starodávne vybrakované domy, s predavačkou akoby z iného časopriestoru a iného vierovyznania. Nespája nás v danej chvíli nič. Okrem rožkov, ktoré mi podá a ponúkne sladký koláč. 
Kúpim si noviny, kávu,cigarety a vyberiem sa vždy ďaleko od centra. Nadýchnem sa príkreho vzduchu plného vzruchu a všímam si okná, dvory, miestne mačky, vtáky, vymýšľam si neexistujúce životy ľudí, ktorých som nikdy nestretla. Mám chuť si kúpiť pyžamo, usadiť sa, zatvoriť starý svet aspoň na chvíľu. 
Ponáhľam sa do parku, musím pocítiť lístie, mach, ligot trávy za slnečných dopadajúcich lúčov na moje topánky a pohojdám sa na hojdačke. Mám dobrú náladu, letmo sa usmievam a zamávam stereotypu beznádeje. Všímam si aký vzťah majú ľudia, venčiaci psov, či im ponúknu maškrtu, či im zahodia hračku, či sú šťastní alebo či majú výraz na tvári.
Čakajú ma kratšie noci a intervaly denného svetla, žiadne letné terasy podnikov, len vôňa hliny, na ktorú sa zvyká ťažšie.

4 komentáre:

 1. príkreho vzduchu plného vzruchu!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ty si ako z tej najkrajšej rozprávky

  OdpovedaťOdstrániť
 3. You are so right.
  Your blog is really really amazing, and your photos are so great! I am now following you with pleasure :-)

  OdpovedaťOdstrániť